Фільми про Шевченка

Художній фільм «Тарас Шевченко»

Біографічний фільм про життя Тараса Шевченка знятий Київською кіностудією художніх фільмів у 1951 році
1841 рік. Молодий студент Тарас Шевченко закінчує своє навчання в Петербурзькій художній академії. Серце художника переповнене пристрасним бажанням служити своїй землі. Він повертається додому, де його чекає гучна слава першого національного поета.

Після знайомства в Києві з професором Костомаровим, Шевченко стає членом таємного політичного товариства Кирила і Мефодія. Через деякий час поліція виходить на слід змовників. Доля кожного з арештованих була сумною, але більше за всіх постраждав Шевченко – його віддають у солдати, із суворою забороною на будь-яку творчу діяльність.

Довгі роки він служить в Орській фортеці, в атмосфері щоденної муштри і знущань. Неяскрава природа степу і розмови з новими друзями прикрасили його побут підневільного солдата.

олею поета опікуються друзі, які залишились на волі, але тільки за нового царя, через десятиріччя, відбулося бажане звільнення.

 

Художній фільм «Сон»

«Сон»» – український широкоформатний біографічний художній кінофільм 1964 року, присвячений Т. Шевченку. Фільм знятий режисером В. Денисенком на кіностудії ім. Олександра Довженка.

Молодого поета, автора крамольних віршів, викликають на допит. Замість пояснень, поет пише нові вірші, які присвячує безрадісній долі України і його віддають в солдати з забороною писати та малювати. Фільм передає стан поета в ці дні, його спогади про прожиті роки у кріпацтві, роздуми про Батьківщину, народ і свободу.

 

Документальний фільм «Розповіді про Шевченка»

Фільм створено на Київській кіностудії науково-популярних фільмів у 1963 році. Він складається з 4 оповідань: «Син кріпака», «Думи мої, думи...», «Народний поет», «Але не каюсь». З архівів Першого Національного телеканалу.

 

Навчально-художньо-просвітницький кіносеріал «Т. Шевченко. Заповіт»

Біографічний 12-серійний фільм про життя і творчість Тараса Шевченка (кіностудія ім. О.Довженка, 1992 – 1997). При створенні серіалу використано документальні матеріали, кадри кінокласики та ігрові епізоди.

Серія 1. Давно те діялось колись...

Серія 2. Мені тринадцятий минало...

Серія 3. У Вільні городі...

Серія 4. І виріс я на чужині

Серія 5. На розпуттях велелюдних

Серія 6. Там ніч, як день...

Серія 7. На сій окраденій землі

Серія 8. Душа призначенням прекрасним

Серія 9. Доля, де ти...

Серія 10. БРАТСТВО

Серія 11. БРАТСТВО

 

Документальний фільм «Мій Шевченко»

Спецпроект Юрія Макарова «Мій Шевченко» (телеканал «1+1», 2001) представляє собою 4-серійний фільм, присвячений життю Великого Кобзаря. Поруч із загальнопоширеними відомостями у проекті розкриваються невідомі деталі з біографії автора, що дає цілісне уявлення про життя та особистість Тараса Шевченка – не символ і параграф із підручника, а живу людину.

Фільм 1

Фільм 2

Фільм 3

Фільм 4

 

Гра долі. Яготинське літо [Кохання Тараса Шевченка]

Студія ВІАТЕЛ 2005 року представила серіал документальних фільмів „Гра долі”. В них розповідається про історії кохання, історії сходження на олімп слави, або несподівані повороти долі у житті знаменитих людей, які жили на українській землі, та українців, рознесених по всьому світу.

У фільмі «Яготинське літо» йдеться про історію кохання княжни Рєпніної до Тараса Шевченка. Княжна Варвара Репніна – найдивовижніша і найдуховніша особистість з усіх жінок, які траплялися Тарасу Григоровичу Шевченкові на життєвому шляху. Йому було тоді 29 років, а їй 35...

 

«Обличчя купюри. Тарас Шевченко»

«Обличчя купюр» (телеканал ТОНІС) – цикл документальних фільмів, що розповідає про фінансовий бік життя великих людей, зображених на сучасних гривнях. Зокрема, у фільмі «Обличчя купюри. Тарас Шевченко» (2008) представлено життєвий шлях, філософію особистості Тараса Шевченка з боку його фінансового становища.

 

Великі Українці. Тарас Шевченко (2008)

Передача «Великі Українці» – проект телеканалу Інтер (2007 – 2008), який поєднував  у собі ток-шоу з інтерактивним опитуванням телеглядачів, а в міжпрограмний період – усіх громадян України щодо місця і ролі видатних державних і політичних діячів, військових, художників, вчених, спортсменів, релігійних діячів тощо у національній і світовій історії.

До фінальної 10-ки «Великих Українців» увійшли Ярослав Мудрий, Микола Амосов, Степан Бандера, Тарас Шевченко, Богдан Хмельницький, Валерій Лобановський, В'ячеслав Чорновіл, Григорій Сковорода, Леся Українка й Іван Франко. Про кожного з них телеканалом «Інтер» було знято документальний фільм.

 

Обличчя української історії. Тарас Шевченко

Проект «Обличчя української історії» (Перший національний канал, 2011) нагадає глядачам про ті видатні історичні постаті, які залишили свій важливий внесок в історії і стали легендами для кожного українця.

Один із 20 фільмів розповідає про Великого Кобзаря, як геніального нашого сучасника і далекоглядного пророка.

 

Документальний фільм-трилогія «Тарас Шевченко»

Документальний фільм-трилогія "Тарас Шевченко" складається із трьох серій – «Віра», «Поступ» та «Воскресіння». Фільм присвячено 200-річчю від дня народження Т.Шевченка. Виробництво 2013 року. Студія "Кінологос" (www.kinologos.org.ua)

Фільм 1. Віра

Фільм 2. Поступ

Фільм 3. Воскресіння

 

Шевченко: відроджене

Цей проект – присвята пам'яті Тараса Шевченка на порозі його 200-річчя. До нього увійшли програми, телемарафони та просто телеетюди з унікальних архівів Першого Національного телеканалу. Автор проекту – Христина Стебельська, заслужений працівник культури України, народна артистка України, головний редактор Першого Національного телеканалу України, автор, ведуча, громадська діячка.