Шевченко сьогодні / Новини


04.03.2014 р. У ЛНУ винайшли логотип Кобзаря

Папір, клей, ножиці, голка, нитки і дивовижне відчуття – принесли перемогу Ангеліні Лівіцькій в олімпіаді з дизайну. Вона студентка 4-го курсу кафедри дизайну Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Цього року темою олімпіади стало 200-річчя із дня народження Тараса Шевченка. Учасники за три години створювали за допомогою будь-якого підручного матеріалу логотип до ювілею Кобзаря. Кращі роботи стануть експонатами університетської виставки. Цим заходом кафедра дизайну продовжує святкування ювілею Шевченка і 75-річчя присвоєння його імені нашому університету.

У роботах використовували кольоровий папір, з якого вирізали портрети Кобзаря. За основу в більшості робіт служив картон. Хтось пробував протягом виділених трьох годин створити живописну і графічну деталь логотипу. А переможниця конкурсу встигла вишити червоним і чорним частину роботи на канві, зібрати і склеїти окремі фрагменти в ціле. Були роботи, які містили гілочки дерев, намистинки, стрази і тощо.

«Олімпіада проводиться третій рік підряд, щороку кількість учасників зростає, – відзначає завідувачка кафедрою дизайну Ганна Овчаренко. Плідна творча співпраця кафедри з викладачами і студентами Коледжу технології і дизайну ЛНУ імені Тараса Шевченка дає свої результати. Із кожним роком така співпраця стає ще активнішою. Щорічно серед переможців заходу є і студенти коледжу».

За результатами олімпіади серед студентів кафедри дизайну I-е місце зайняла Ангеліна Лівіцька (4-й курс ), II-е – Ольга Прийма (4-й курс) і Юлія Цибенко (Коледж), III-е – Аліна Новікова (3-й курс) і Анастасія Савченко (Коледж). Окремими грамотами «За оригінальне мислення» були нагороджені Анастасія Карпова (Коледж) і «За креативність ідеї» Євгеній Душенко (4-й курс).

Університетська олімпіада, свого роду, відбірковий тур на Всеукраїнську. Ангеліна отримала «квиток» на серйозніше і масштабніше змагання. «Це перший етап конкурсу, – розповідає старший викладач кафедри дизайну ЛНУ Михайло Бірюков, – наступним етапом для переможниці стане Всеукраїнська олімпіада, яка зазвичай проходить протягом трьох днів в одному з обласних центрів України. Думаю, луганські студенти готові показати себе із кращого боку».

Прес-центр, 
Софія Кисельова, 
Ксенія Лешукова, 0958126776