Шевченко сьогодні / Новини


11.03.2013 р.  У ЛНУ «воскресили» Шевченка і поклали квіти до пам'ятника Кобзареві

У Луганську роз почався тиждень Тараса Шевченка. Щорічно студенти і викладачі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка зустрічають весну святковими заходами на честь великого українського письменника, серед яких : дань пам'яті, нові наукові події. Зокрема, цього разу студенти презентують свої статті і дослідження творчості Тараса Шевченка.

У цю суботу Кобзареві виповнилося 199 років. Саме цього дня студенти і викладачі нашого вишу розпочали тиждень великого українського письменника покладенням квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку. Студенти в національних костюмах прочитали біля пам'ятника Кобзареві його поезії.

Крім того, незвичайним способом в шанувати пам'ять письменника студенти ЛНУ вирішили і напередодні свята. 7 березня хлопці та дівчата переодягнулися в Шевченківські костюми та відвідували аудиторії Луганського національного, де «Тарас Григорович» читав свої вірші, розповідав студентам і викладачам про своє життя, його перемоги і негаразди.         

   «Шевченко» заходив до аудиторії, кланявся викладачеві і звертався до присутніх із промовою. Спочатку він читав уривок з вірша, а потім розповідав свою біографію. На наш візит і викладачі, і студенти реагували з посмішкою. Проте, коли «Шевченко» закінчував свою розповідь, нам аплодували», - розповіла одна з організаторів заходу, студентка ЛНУ Анастасія Рожкова.
Імпровізований «Кобзар» пробув у кожній аудиторії вишу не більше 5 хвилин, але не просто нагадав присутнім про день народження Шевченка, але й підняв настрій у передсвятковий день.

 У рамках тижня Шевченка в університеті проведуть святковий концерт, науково-практичну конференцію, дискусію про творчість і життя Тараса Григоровича, різні конкурси тощо. А студенти 4 курсу факультету української філології та соціальних комунікацій приймуть незвичайну присягу: присягнуться у вірності національним традиціям і дадуть обіцянку їх оберігати.          

Програма тижня Шевченка:
11 березня - конкурс літературних стінгазет "Йду з дитинства до Тараса".
12 березня (12.00 - 14.00) - VII Регіональна студентська науково-практична конференція "Творчість Тараса Шевченка в контексті часу".
13 березня - конкурс на краще читання творів Т. Г. Шевченка серед студентів.
14 березня (12.00 - 14.00) - урочистий захід на честь Шевченка, присяга студентів і святковий концерт.
16 березня - підведення підсумків Шевченківського тижня.

 

Прес-центр ЛНУ, Тетяна Малашенко
0668095367
Фото Юрія Меженського