Шевченко сьогодні / Новини


17.10.2013 р. Виставка «Шевченкіана»

Учора на базі Українсько-канадського центру «Відродження» ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулася неординарна подія для м. Луганська – виставка «Шевченкіана», присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.          

Виставка луганського колекціонера Вадима Івановича Кірєєва відкрилася вже вдруге у поточному році з ініціативи Луганського обласного об'єднання «Просвіта» та Правління УКЦ «Відродження». Благословив цей захід о. Анатолій (Назаренко) УПЦ КП.
На відкритті виставки були присутні студенти першого курсу історичного факультету Шевченківського вишу, просвітяни, які спілкувалися зі збирачем раритетних видань «Кобзаря», поштових конвертів, марок, нумізматики, фалеристики тощо, присвячених Тарасові Шевченкові, визначним датам з його життя. Вадим Іванович зацікавив молодь насамперед повідомленнями про кількість виданих творів всесвітньовідомого українського поета в Україні й за її межами та пам'ятників Великому Кобзареві, поставлених на всіх континентах. А це засвідчує вселюдську шану Тарасу Шевченку.
Історичні аспекти теми розкрив голова та виконавчий директор Українсько- канадського центру «Відродження» Володимир Семистяга.

Про свої враження від зустрічі з колекціонером, перегляду зібраних ним експонатів у книзі відгуків написали першокурсники університету та інші відвідувачі виставки:

•  Дякуємо за цю чудову виставку та її презентацію. Ваша діяльність, Вадиме Івановичу, є, безперечно, важливою й корисною для нашого покоління. Не зупиняйтесь в пошуку й колекціонуванні; бажаємо наснаги й успіху. Студент Лобода Дмитро.                 

•  Дуже добре, що в наш час проводяться такі заходи, присвячені життю і творчості Тараса Шевченка. Пишаюся, що наш народ мав такого визначного представника, як Шевченко. Все, що пов'язане з його іменем, згадуємо і пам'ятаймо. І саме ця виставка експонатів колекції луганця В. І. Кірєєва допомагає нам у цьому. Студентка Мельничук Ольга.
•  Вадиме Івановичу! Ваша справа – велика! Луганський письменник Григорій Половинко.
Сьогодні подивитися на цікаві експонати прийшли вже нові відвідувачі – студенти Інституту торгівлі, обслуговуючих технологій і туризму ЛНУ імені Тараса Шевченка. Так що стежка для нових відвідувачів протоптана. Виставка триватиме до кінця жовтня цього року, тому запрошуємо і чекаємо усіх бажаючих!  

За матеріалами правління УКЦ «Відродження»
Фото Артура Степковського